Ingvild Elisabeth Flovik.

Nå har advokatfirmaet Dehn fått ny MP

Ingvild Elisabeth Flovik overtar sjefsstolen etter to år som partner. 

Publisert Sist oppdatert

For fem år siden ble advokatfirmaet Dehn etablert i Sandvika. Siden den gang har pilene pekt oppover. 

Dehn er det største advokatfirmaet i Asker og Bærum, og siden oppstart i 2019 har virksomheten økt fra 17 til 27 medarbeidere. I fjor omsatte den for 50 millioner i omsetning.

Fra årsskiftet er det Ingvild Elisabeth Flovik som leder firmaet som managing partner. 

- Jeg ser frem til å lede et solid advokatfirma med en betydelig kompetansebase og et klart mål om videre vekst. Jeg har et stort engasjement for selskapet og menneskene vi består av, og ønsker å legge til rette for at vi som firma skal prestere best mulig sammen, sier hun i en pressemelding. 

Lykkelig skilt fra Brækhus

Dehn er et utbryter-firma fra Brækhus. Da sistnevnte besluttet å samle all virksomhet i Oslo, ville advokatene ved det tidligere Sandvika-kontoret fortsette å jobbe i Bærum-byen.

Dermed takket de for seg, og sammen med Advokatfirmaet Nissen-Lie og Rolf Cappelen, ble advokatfirmaet Dehn etablert. Tilbake i 2019 ble prosessen omtalt som en «lykkelig skilsmisse» i Advokatbladet. 

På den tiden var Flovik advokatfullmektig i Brækhus, og ble med over i nysatsingen Dehn. Siden den gang har hun fått bred kompetanse innen både eiendom og entreprise, samt arv og skifte, i tillegg til å sitte som styremedlem i advokatfirmaet. I 2022 ble hun tatt opp som partner.

- Utviklingen går fort, og markedet og klientenes behov forandrer seg i takt med utviklingen. Jeg ser på det som en spennende utfordring å bidra til at Dehn utvikler seg i takt med tiden, og ytterligere befester sin posisjon i markedet, sier Flovik.

Fra MP til styreleder

Helt siden advokatfirmaet åpnet dørene, er det Johan Mølbach-Thellefsen som har sittet som daglig leder. Nå får han ny rolle som styreleder. 

- Styret er meget fornøyd med at Ingvild har takket ja til å lede firmaet videre. Ingvild er en god lagbygger med drivkraft og engasjement, sier han. 

- Jeg er trygg på at dette generasjonsskiftet er til selskapets beste og vil sikre god kontinuitet og vekst. Hennes kompetanse og egenskaper vil bidra til å fremme firmaets posisjon som en pålitelig og anerkjent aktør i bransjen. 

Powered by Labrador CMS